Publikuj, czyli wydruk kilku arkuszy jedna opcja

Stworzony projekt może być drukowany z obszaru modelu lub arkusza. Obszar modelu pozwala na wydruk „w czasie rzeczywistym”, czyli włączenie opcji drukuj, wybranie obszaru, zdefiniowanie paramentów i włączenie drukowania. W obszarze arkusza, też możemy wydrukować każdy arkusz oddzielnie, ale można też skorzystać z opcji Publikuj, czyli wybrania zdefiniowanych arkuszy i wydruk jeden za drugim już bez kolejnych czynności.

Jak to zrobić? Sprawa jest prosta, trzeba zdefiniować arkusze, uważając na to, żeby w ich parametrach (ustawieniach strony) była wybrana drukarka, którą możemy obsłużyć. Domyślnie w szablonie jest wprowadzona drukarka Kyocera i jeśli nie zostanie ona zmieniana, na dostępną w naszym systemie, to opcja nie zadziała.

W polu Drukarka, w liście Nazwa musimy mieć wskazana drukarkę podpięta do komputera, dostępną w sieci lub zainstalowaną drukarkę PDF. Pozostałe ustawienia, wielkość formatu, stylu wydruku, grubości linii zależą od naszego projektu. Dla przypomnienia jeszcze tylko skala powinna być ustawiona na 1:1, ponieważ skale arkusza ustawiamy we właściwościach rzutni. O tym już piałam, więc to co najważniejsze przy publikowani. Ustawmy dobrą drukarkę. Inaczej włączenie opcji nic nie da, program nie pokaże komunikatu o złych ustawieniach, po prostu nic nie wydrukuje.

Po zdefiniowaniu ustawień możemy je zapisać, żeby użyć do kolejnych arkuszy tego i następnych projektów. W tym celu należy podać nazwę w polu Ustawienia strony.

Jeśli mamy już zdefiniowane wszystkie arkusze, to ze wstążki Wyjście wybieramy opcje Publikuj

 

W powyższym oknie zaznaczamy arkusze do wydruku, upewniając się jeszcze, czy w danych arkuszach jest zdefiniowana odpowiednia drukarka.

Możemy też zdefiniować ilość kopii wykonanych jednocześnie. Po zaznaczeniu arkuszy klikamy Publikuj i jeśli jest to drukarka podłączona do komputera lub w sieci, to możemy już sięgać po wydruki, jeśli jest to drukarka pdf, to zapisujemy kolejne arkusze, które zostaną wyświetlone automatycznie.

Views All Time
Views All Time
871
Views Today
Views Today
4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *