Brak tekstu lub wymiaru przy wydruku

Program ArCADia pozwala na stworzenie dowolnego rysunku, opisanie go i zwymiarowanie. Wynikiem mogą być np. wydruki. Czasem zdarza się, że po wydrukowaniu lub już na podglądzie nie są widoczne jakieś wprowadzone teksty lub wartości wymiarowania. Nie ma tu znaczenia, czy wymiary są wprowadzone opcjami programu ArCADia czy ArCADia-ARCHITEKTURA, w obu przypadkach może wystąpić taki objaw.

Jeśli jest to rysunek samej ArCADii 10, czyli linie, okręgi, teksty itd. lub płaszczyzny i bryły ACIS, to najlepiej zaznaczyć wszystkie elementy rysunku i je skopiować. Następnie należy otworzyć nowy projekt i przekopiować zawartość. Ten sposób bardzo często naprawia projekty wykonane w programie.

Jeśli jednak użyte były obiekty systemu ArCADia, czyli ściany, rurki itp., to kopiowanie byłoby trudne, ponieważ między dokumentami można przekopiować wyłącznie jedną kondygnację. Trzeba by więc każdą kondygnację kopiować oddzielnie i wklejać na nową kondygnację w drugim projekcie. Dlatego można zmienić wartość jednej zmiennej i drukować bez przekopiowania rysunku.

W obszarze poleceń wpisujemy:

PRINTTRANSPARENCY

Zatwierdzamy poprzez Enter i wpisujemy 1, czyli włączamy zmienną. Od tej pory wszystkie teksty będą drukowane.

Tę zmienną można też podać w pierwszym opisanym przypadku, choć osobiście polecam przekopiowanie.

Views All Time
Views All Time
1284
Views Today
Views Today
3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *