Nie ma okna właściwości na Windows 8

Podczas instalacji programu ArCADia-INTELLICAD na dowolnym systemie operacyjnym powinien nam się pojawić komunikat o potrzebie zainstalowania dodatku .NET Framework w którejś wersji. Numer wersji zależy od ArCADia-INTELLICAD, którą instalujemy. Może pojawić się propozycja zainstalowania tegoż dodatku podczas instalacji programu. Instalacja przebiega pomyślnie, ale program jakby nie działa w pełni, bo np. nie możemy wyświetlić okna właściwości.

W nowych systemach operacyjnych, takich jak Windows 8 czy 10, instalacja tego dodatku jest zupełnie inna niż na poprzednich systemach operacyjnych. Nie można go instalować razem z innym programem, bo niestety nie powiedzie się to. Jeśli instalujemy jakikolwiek program, który takiego dodatku do systemu potrzebuje, to instalując go z tym programem, mamy 100-procentową pewność, że się to nie powiodło i gdzieś coś nam nie będzie działało.

.NET Framework musimy zainstalować samodzielnie, wchodząc w Panel starowania i Programy i funkcje.

i-net-1

 

Po lewej stronie okna ikoną żółto-niebieskiej tarczy mamy zaznaczoną opcję Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows. Włączamy tę opcję i w oknie dialogowym, które się pojawi, zaznaczamy ten .NET Framework, który jest wymieniony na górze okna.

Tu uwaga: Musimy mieć w tym momencie dostęp do internetu, ponieważ ta poprawka właśnie z internetu będzie pobrana i zainstalowana. Program zapyta, czy ściągnąć i zainstalować. Potwierdzamy i czekamy, aż instalacja przebiegnie do końca. Nie trzeba restartować komputera. Po zainstalowaniu poprawki program ArCADia-INTELLICAD będzie działał prawidłowo.

Views All Time
Views All Time
1141
Views Today
Views Today
2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *