Obrót widoku

ArCADia 10, ArCADia PLUS 10 oraz INTERsoft-INTELLICAD to program działające bardzo podobnie. We wszystkich tych programach opcje znajdują się w tym samym miejscu, skróty klawiszowe są identyczne, tak jak polecenia i zmienne. W ArCADia PLUS jest więcej opcji, ale to jedyna różnica. INTERsoft-INTELLICAD nie posiada opcji systemu ArCADia, ale pozostałe funkcje CAD działają analogicznie do opcji w obu wersjach ArCADii i ArCADii PLUS. Dlatego jeśli w jednym z programów często obraca nam się obraz, zupełnie niechcący, to na innym z wymienionych programów ktoś inny ma dokładnie ten sam efekt.

Taki efekt, czyli skrzywienie rysunku uzyskuje się bardzo często, choć niechcąco, poprzez przytrzymanie klawisza Ctrl i prawego klawisza myszy.

Taki obrót uzyskujemy przez trzymanie klawisza Shift oraz wciśniętego kółka myszy.

Po przypadkowym obróceniu widoku trudno jest wrócić do domyślnego widoku. Dalszy obrót nie daje możliwości „wyprostowania” widoku. Możemy oczywiście cofnąć opcje, o ile od razu zorientowaliśmy się, że obróciliśmy widok. Czasem obrót jest tak mały, że zauważamy go dopiero po pewnym czasie, wówczas cofanie może nam usunąć kawałek rysunku.

Dlatego najszybszą metodą powrócenia do pierwotnego widoku jest przełączenie się na wstążkę Widok i z grupy Widok wybrania Widok z góry.

W obszarze poleceń i w oknie zgłoszeń zostanie wyświetlone pytanie o :

Widok planarny: Luw/Guw/,Aktualny LUW>:

Wybieramy Guw, możemy wskazać w oknie zgłoszeń lub wpisać g i zatwierdzić.

Można także na wstążce Widok i z grupy Widok wybrać Standardowe punkty obserwatora.

W oknie natomiast wybrać widok z góry, czyli oznaczoną ikonę.

Views All Time
Views All Time
667
Views Today
Views Today
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *