Powtarzanie poleceń

ArCADia LT – w tym programie powtórzenie ostatniej operacji odbywa się poprzez kliknięcie prawym klawiszem lub przyciśnięcie przycisku Powtórz: znajdującego się z lewej strony paska poleceń.

 

 

ArCADia, ArCADia PLUS i INTERsoft-INTELLICAD – w tych programach użytkownik definiuje, w jaki sposób chce powtarzać polecenia. Domyślnie kliknięcie prawym klawiszem myszy wyświetla menu kontekstowe, które na górze pokazuje ostatnie polecenie.

Kilka ostatnich operacji znajduje się w grupie Ostatnie polecenia i można je wybrać poprzez kliknięcie na liście.

Inną opcją powtórzenia są strzałki kursorów znajdujące się na klawiaturze. Domyślnie przewijają one listę wykonanych poleceń. Wystarczy więc przycisnąć strzałkę w dół, raz lub kilka razy, tak żeby wybrać odpowiednie polecenie i wówczas zatwierdzić je poprzez Enter.

Jeśli korzystamy wyłącznie z ostatniego polecenia, to możemy przyspieszyć jego wywołanie i w oknie Opcje, dostępnym z ikony na wstążce Narzędzia, na zakładce Ekran, po kliknięciu na przycisk Akcja na Klik – Prawy… wybieramy w polu Brak selekcji: Powt. ostatnią komendę.

Po zatwierdzeniu wyboru każde polecenie będzie powtórzone po kliknięciu prawym klawiszem myszy, jeśli na ekranie nie będzie nic wybrane i nie będziemy w danej chwili w żadnym innym poleceniu.

Views All Time
Views All Time
522
Views Today
Views Today
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *