Jak pozbyć się siatki z ArCADia-INTELLICAD 8

Przy uruchamianiu programu ArCADia-INTELLICAD 8 w tle obszaru rysunku znajduje się siatka, która ma pomagać w rysowaniu. Domyślnie kursor jednak siatki nie wykrywa, ponieważ Skok (czyli SNAP) jest wyłączony. Jeśli chcemy korzystać z siatki, to skok możemy włączyć w dowolnym momencie. Jeśli nie chcemy korzystać z siatki, a jej linie zaciemniają nam rysunek, to należy ją wyłączyć. Siatkę i skok włączamy i wyłączamy na pasku stanu (na dole ekranu), klikając dwukrotnie lewym klawiszem myszy na GRID (siatka) lub SNAP (skok) albo prawym klawiszem, wówczas z menu kontekstowego możemy wyłączyć lub włączyć daną opcję lub wejść w jej ustawienia.

Siatka wyłączana jest na stałe. Przy kolejnym uruchomieniu danego projektu, jeśli przez zamknięciem była wyłączona, to później także jej nie będzie. Ale przy uruchamianiu programu zawsze mamy siatkę włączoną i jeśli ktoś jej nie chce, to za każdym razem trzeba ją wyłączać. Nie ma żadnej zmiennej systemowej, która by to wyłączyła. Ustawienie siatki bowiem zapisuje się w projekcie, co oznacza, że jedyna możliwość pozbycia się domyślnej siatki to podmiana szablonu projektu, z którym uruchamia się programu.

Aby to zrobić, otwieramy program, wyłączamy siatkę i NIC więcej nie robimy, poza zapisem pliku jako szablon rysunku w formacie DWT. Zapisujemy go np. w miejscu zainstalowania programu (stamtąd nie usuniemy go przypadkowo) w katalogu Templates. Możemy nadpisać istniejący, ale raczej nie proponuję, ponieważ w zależności od systemu operacyjnego program bierze szablony z innych miejsc. Dlatego najlepiej zapisać go pod inną nazwą. Następnie wchodzimy w okno Opcje (z menu Narzędzia) i przełączmy się na drugą zakładkę Ścieżki/Pliki.

i-siatka-1

Odnajdujemy Szablony i klikamy na istniejącą ścieżkę. Wciskamy przycisk Przegladaj (pierwszy od góry) i pokazujemy miejsce zapisania naszego szablonu. Następnie w dolnej części klikamy na nazwę icad.dwt na prawo od Szablon i znów wybieramy Przeglądaj. Tym razem wskazujemy zapisany plik szablonu. Po zatwierdzeniu przy kolejnym uruchomieniu programu siatka nie będzie widoczna, ale oczywiście zawsze będziemy ją mogli włączyć.

Views All Time
Views All Time
855
Views Today
Views Today
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *