ArCADia 10.4 i wydruk elementów systemu ArCADia

Programy ArCADia oraz ArCADia PLUS do modułu graficznego mają dodany system ArCADia, czyli modułową aplikację do wspomagania projektowania branż budowlanych począwszy od architektury, przez instalacje wod-kan, grzewcze, gazowe czy elektryczne a skończywszy na elementach konstrukcyjnych. W modułach znajdują się także instalacje i sieci zewnętrzne.

W związku z powiazaniem dwóch programów niektóre opcje mogą działać inaczej niż np. w INTERsoft-INTELLICADzie. Głównie chodzi tu o opcje drukowania w obszarze papieru. Do tej pory w programach ArCADia, ArCADia PLUS i INTERsoft-INTELLICAD działały identycznie, dwa pierwsze miały tylko dodany system ArCADia. Ale ponieważ było bardzo dużo zgłoszeń o wyglądzie rzutów po przejściu do obszaru papieru, od wersji 10.4 w ArCADia i ArCADia PLUS następuje automatyczne przeskalowanie linii. W poprzednich wersjach dokładnie tak jak np. w programie AutoCAD nie było skalowania linii i trzeba było to zdefiniować samodzielnie. Odnosiło się to do wszystkich linii, ale oczywiście najbardziej było to widoczne na linii ocieplenia w ścianie, która potrafiła wychodzić nie tylko z warstwy, ale i ze ściany. Dlatego ArCADia 10.4 i ArCADia PLUS 10.4 domyślnie w chwili przejścia na zakładkę arkusza papieru następuje skalowanie linii zgodnie ze skalą rzutni. Jeśli skalę rzutni użytkowani zmodyfikuje powinien oczywiście pamiętać o przeskalowaniu linii, tak jak to było robione we wcześniejszych wersjach. Inaczej linia ocieplenia może nie mieć odpowiedniej wielkości.

Dla przypomnienia zmienna systemowa do zmiany skali linii to LTSCALE i jej wartość powinna być dokładnie tak jak skala rzutni danego arkusza.

Automatyzacje zmiany skali linii przy przejściu do arkusza papieru można oczywiście wyłączyć. Poniższe poleceni automatycznie wyłącza lub włącza skalowanie. Nie trzeba tu dodawać żadnych wartości czy zmieniać stan zmiennej. Wystarczy wprowadzić ISA_TOGGLEAUTOSCALE i zatwierdzić i albo wyłączyliśmy (jeśli skalowanie było włączone) albo włączyliśmy automatyczne skalowanie linii.