Jak otworzyć plik z AutoCADa 2013

Jeśli dostaniemy od kogoś plik, który zamiast się otworzyć, pokaże poniższy komunikat, oznacza to, że pochodzi on z nowszej wersji programu AutoCAD lub ArCADia-INTELLICAD.

ArCADia-INTELLICAD 2009 (6)

ArCADia-INTELLICAD 7 Nie oznacza to oczywiście, że nie otworzymy tego pliku, ale musimy przed otwarciem przekonwertować go odpowiednio. Jeśli mamy ArCADia-INTELLICAD 2009, to formatem jego domyślnego zapisu jest AutoCAD 2007, zaś w ArCADia-INTELLICAD 7 domyślnym formatem zapisu jest AutoCAD 2010. Jeśli mamy najnowsze wersje programu ArCADia-INTELLICAD 6 (2009) lub 7, to na pasku menu mamy Konwerter DWG2013.

Jeśli w menu nie mamy konwertera, to można go ściągnąć ze strony www.intersoft.pl, http://pobierz.intersoft.pl/ArCADia-KONWERTER_%20DWG_2014.exe. Obsługa konwertera jest prosta, ponieważ program ma niewiele opcji.

Jeśli mamy jeden plik, zaznaczamy Pojedynczy plik i klikamy przycisk Dalej.

W polu Plik wejściowyNazwa pliku wpisujemy jego nazwę lub, korzystając z ikony „…”, wskazujemy położenie pliku, który ma zostać przekonwertowany. Pole Plik wyjściowyNazwa pliku wypełni się automatycznie tą samą ścieżką. Jeśli nie zmienimy ścieżki lub chociażby nazwy pliku, to nadgramy pierwotny plik. Jeśli nam to nie przeszkadza, wybieramy z listy Konwertuj do wersji odpowiedni format. Dla przypomnienia: dla ArCADia-INTELLICAD 2009 2007 Drawing, dla ArCADia-INTELLICAD 7 2010 Drawing. To maksymalny format odczytu dla tych wersji (oznacza to, że można wybrać np. dla ArCADia-INTELLICAD 7 także wersję 2007 Drawing).

Konwertujemy plik przyciskiem Zakończ. Pojawi się komunikat:

Jeśli mamy kilka plików, to możemy je przekonwertować jednocześnie (jeśli są w jednym katalogu). W Metoda konwersji wybieramy Wiele plików.

Wskazujemy katalog z plikami do konwersji i rodzaj pliku DWG lub DXF. Po kliknięciu na Dalej pojawi się okno z wczytanymi wszystkimi plikami. Jeśli znajdują się tu wszystkie potrzebne pliki, to zatwierdzamy poprzez przycisk Dalej.

Pliki mażemy nadgrać lub wskazać inny katalog. Wybieramy format zapisu i decydujemy, czy pliki mają się nazywać tak samo, czy mieć np. przyrostek. Przycisk Dalej otworzy okno konwersji pokazujące kolejne zapisywane pliki.  

Views All Time
Views All Time
2009
Views Today
Views Today
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *