Wielkość okna ArCADia-INTELLICAD 8

Domyślnie, niezależnie od wersji, ArCADii-INTELLICAD uruchamiany jest jako okno, które nie w pełni zajmuje ekran monitora. Przy pracy zmieniamy wielkość tego okna, czasem powiększamy na cały ekran, a czasem zmniejszamy. Niezależnie od wielkości okna przy wyłączaniu program zapisuje sobie rozmiar i po ponownym uruchomieniu otwiera go w tej samej wielkości. Rozmiar okna zapisywany jest w rejestrze. Jeśli u kogoś wielkość okna się nie zapamiętuje, oznacza to, że program nie ma dojścia do rejestru i może trzeba sprawdzić uprawnienia, z którymi program uruchamiamy.

Trochę inaczej wygląda sprawa przy pracy na dwóch monitorach. Jeśli otwieramy programu ArCADia-INTELLICAD 8 na głównym monitorze, to obsługa jest analogiczna do powyżej opisanej. Jeśli natomiast chcemy, żeby program zawsze uruchamiał się na drugim monitorze, to trzeba postąpić jak poniżej.

Uruchamiamy program ArCADia-INTELLICAD 8. Okno programu nie może być rozciągnięte na cały ekran. Może mieć dowolną wielkość z wyjątkiem wielkości ekranu. Przesuwamy okno programu na drugi monitor i zamykamy program. Ponownie uruchamiamy ArCADia-INTELLICAD, który powinien się już uruchomić na drugim monitorze (jeśli na głównym monitorze okno było rozciągnięte na cały ekran i później przesunięte na drugi i tam znów rozciągnięte, to program ArCADia-INTELLICAD za każdym razem uruchomi się na głównym monitorze). Teraz dopiero, jeśli chcemy, maksymalizujemy okno programu, rozciągając je na cały ekran. Znów zamykamy, żeby ustawienia zostały zapisane. Kolejne uruchomienia programu będą już na drugim monitorze zmaksymalizowane.

 

Powyżej opisuję postępowanie z programem ArCADia-INTELLICAD 8, wcześniejsze wersje nie potrzebują specjalnej procedury. Zapisują swoją pozycję na drugim ekranie za każdym razem.

 

Views All Time
Views All Time
739
Views Today
Views Today
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *