Własne skróty
Gdy przechodzimy z innego programu na ArCADię-INTELLICAD, na początku brakuje nam poleceń i skrótów, które używaliśmy w poprzednim programie. O ile paski narzędzi szybko możemy poprzenosić w odpowiednie miejsce na ekranie, to przyzwyczajenie się do nowych komend będzie znacznie dłuższe i bardziej uciążliwe. Za każdym razem na początku będziemy wpisywać poprzednią komendę…
Dlatego jeśli jeszcze mamy dostęp do poprzedniego programu, sprawdźmy, czy da się w nim zapisać własne skróty i aliasy komend. ArCADia-INTELLICAD przenosi (czyli odczytuje i zapisuje) informacje następująco: skróty klawiszowe w formacie ICK, a aliasy poleceń ICA i PGP. Jeśli program zapisuje dane w takich samych formatach to w oknie Adaptuj, będąc odpowiednio na zakładce Klawisze lub Skróty można zaimportować przenoszone dane.
Klawisze – to skróty powiązane z klawiszami funkcyjnymi: Shift, Ctrl, Alt i F1 do F12.
Skróty – to aliasy poleceń, dla przykładu l dla linii, s dla szyku.
Jeśli nie mamy już dojścia do wcześniej używanego programu, musimy je samodzielnie zmienić.
Jeśli skrótu (z klawiszami funkcyjnymi) jeszcze w programie nie ma, klikamy na Nowy, podajemy (lub wciskamy) skrót w polu Naciśnij nowy skrót, a w polu Polecenie wpisujemy nazwę polecenia dostępną w programie lub wskazujemy je na liście znajdującej się z prawej strony w polu Dostępne polecenia i zatwierdzamy je poprzez Dodaj polecenie. Jeśli skrótu już istnieje, ale zdefiniowany jest dla innego polecenia, należy skrót zaznaczyć i albo zmienić tylko polecenie, albo usunąć i ponownie wprowadzić jako nowe.
Podobnie postępujemy w przypadku personifikacji aliasów. Zmieniają się tylko nazwy pól do wpisywania skrótów i przypisywania poleceń, ale postepowanie jest analogiczne.